Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Yazı Detayı
09 Aralık 2018 - Pazar 16:01
 
Siyasette Takva
Erdem Yavuz Ekici
 
 

Geçtiğimiz hafta içerisinde Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 14 ilimizin daha belediye başkan adayları açıklandı. İlimiz nezdinde aday adayı olan isimler arasından, Necdet Takva ismi tercih edilerek kamuoyuna açıklanmıştır. Açıklanan bu isim İlimizde hem vatandaşlarca, hem ticaret erbablarınca hem de Ak Parti teşkilatlarınca sevinçle karşılanmış olup, il genelinde büyük heyecan uyandırdı.

 

Ak Parti'den aday adaylığı başvurusu bulunmayan Sayın Takva'nın adaylık sürecinin nasıl geliştiği hakkında tam olarak bir bilgimiz bulunmasa da, kendisinin tercih edilmesinin doğru bir tercih olduğu kanaatindeyim.

 

Takva ismi uzun yıllardan beri Van gündeminde olsa da, en büyük çıkışı  Ekonomide Değişim Hareketi ile yapmış, ticaret ve sanayi odası seçimlerine profesyonel bir bakış açısı ve seçim öncesi çalışmaların nasıl yapılacağı konusunda, adeta ders verici nitelikte yaklaşım sergilemişti.

 

 O dönem oda seçimlerinde hiç görülmemiş ve denenmemiş bir propaganda yöntemi benimseyen Takva ve ekibi seçim nedir, seçimde nasıl çalışılır ve seçim nasıl kazanılır konusunda ticaret odası nezdinde tüm ile adeta propaganda ve seçim çalışması konusunda adeta ders vermiş, oda seçimleri adeta yerel seçimler gibi heyecanla ve ilgiyle takip edilmiş ve sayın Takva'nın seçilmesiyle il genelinde büyük bir heyecan oluşmuştu.

 

Seçilmesi ile birlikte ticaret odasına kurumsal bir kimlik, vizyon ve ciddiyet kazandıran Necdet Takva ve ekibi aday oldukları ikinci seçimlerde de ticaret erbablarınca tercih edilmiştir. İran ile olan ticari ilişkiler, Kapıköy Gümrük Kapısı'nda ki yenilikler, Vanfest, Vanspor'un desteklenmesi, Van kahvaltısının tanıtımı gibi kamuoyu tarafından da bilinen ve desteklenen birçok projenin yapılmasına ve desteklenmesine ön ayak olan Takva'nın yerel seçimlerde de başarılı olacağı açıktır.

 

Ak Parti teşkilatları tarafından da benimsenen ve kabul edilen Sayın Takva'nın önümüzde ki hafta içerisinde çalışmalara başlayacağı ve ilçe adaylarının açıklanmasından sonra büyükşehir seçiminin niteliği gereği tüm ilçe teşkilatları ile birlikte sahaya ineceği, teşkilatlarla birlikte politika üreteceği ve proje geliştirerek, teşkilatlarında yükünü hafifletecek bir başkan adayı olması ve bu projeler ile Ak Parti'nin  oy oranını arttıracağı aşikârdır.

 

 Sonuç olarak; vizyon ve proje sahibi ve teşkilatçılığın önemini bilen bir kişinin ilimizden aday göstermesi ve seçilmesi halinde ilimizin büyük bir atılım gerçekleştireceği aşikardır. Burada Parti teşkilatlarına düşen vazife tek vücut olarak adaya sahip çıkmak ve yerel seçimlerde zirveye taşımaktır.

 
Etiketler: Siyasette, Takva,
Yorumlar
Haber Yazılımı