Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Yazı Detayı
11 Şubat 2020 - Salı 15:38
 
Eminim ki Sevinçten Uyuyamamıştır
Akif Ozan Akçap
-
 
 

216 Km. yol uzamış bitmez tükenmez olmuştur. Öyle ya aylardan Şubat soğuk ve zorlu yol şartlarında çıkıp gelmek ve tabii ki yaşam mücadelesi içerisinde hayat telaşesi. Aldığında doğum haberi sevincini yüzündeki tebessümü görmek için, kaydetmek için "CANIM" dâhil neler vermezdim.

Bugün "BABA" oldu. Bugün daha anlamlı oldu her zerresi hayatın. Gurbette tutunmaya çalışan, emekçi, cefakâr, yufka bir çınardı benim BABAM…

Anılarımızı sıralıyorum arka arkaya. Anlatırken ıslanıyor gözlerim, çoğunda düğümleniyorum yutkunamıyorum özlüyorum çokça. Bugün doğum günüm baba. 10 ay 2 gündür sensiziz.

Bugün senin babalar benimde doğum günüm. Şimdi buralarda olsan Sabah arar esprini yapar mutlu ederdin. Güldürürdün kelamın da yüzün kadar güzeldi bilenler anımsar şimdi.

Memleket tadında yaşıyoruz baba her şeyi. Özlemimiz GURBET, Aşımız AYRAN…

Otlu peynirden vazgeçmedik. Açık ekmeği senin gibi seviyoruz. Menemenin hala burnumuzda tütüyor. Bir menemen ne kadar çok şey anlatır bilemezsiniz.

Özlersiniz de anlatamazsınız ya işte o kadar büyük…

Hatıralarını anılarını ve dostlarının sohbetini dinlemek üzere geleceğim topraklarına. Hayatın içinde boğulup kalmışız telaşemize. Not etmek üst üste gittiğin o lokantaya gidip kavurma'dan yemek toprakların kokusunu hmek seni sen gibi anımsamak ve torunlarına yansıtmak en büyük görevim elbette.

Herkese sağlıklı güzel bir yıl ve kucak dolusu memleket özlemi içeren bir Gülümseme ile selam eder esenlikler dilerim.

 
Etiketler: Eminim, ki, Sevinçten, Uyuyamamıştır,
Yorumlar
Haber Yazılımı