301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Şubat 2020 - Salı 15:38
 
YARDIMLARI KRİZ MERKEZİ YÖNETECEK
Van Valiliği tarafından yapılan açıklamada, 23 Şubat tarihinde Başkale Kaymakamlığı bünyesinde kriz merkezi oluşturulduğunu, yardımların bu merkez koordinasyonunda yapıldığı belirtilerek, “Başkale’de meydana gelen depremlerden dolayı, Başkale Kaymakamlığı bünyesinde kriz merkezi oluşturulmuştur. Tüm arama, kurtarma ve yardım faaliyetleri bu kriz merkezinin koordinesinde yapılmaktadır” denildi.
Van Haber Haberi
YARDIMLARI KRİZ MERKEZİ YÖNETECEK

Vansesi Haber Merkezi

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) deprem bölgesine gönderilen yardımlarla ilgili iddiasına, Van Valiliği'nden açıklama geldi. Valilik, İran’da meydana gelen ve özellikle Başkale’yi vuran depremin ardından, Başkale Kaymakamlığı tarafından ilçede kriz merkezi kurulduğunu bildirerek, “Başkale’ye gelen bazı siyasi parti yetkilileri beraberlerine getirdikleri bir kısım ayni yardımları, kriz merkezine teslim etmeden geri götürmüşlerdir” ifadelerini kullandı.  

Valilik tarafından yapılan açıklamada, “23 Şubat 2020 Başkale’de meydana gelen depremlerden dolayı, Başkale kaymakamlığı bünyesinde kriz merkezi oluşturulmuştur. Tüm arama, kurtarma ve yardım faaliyetleri bu kriz merkezinin koordinesinde yapılmaktadır. Kamu kurumları,  sivil toplum örgütleri ve hayırsever vatandaşlarımızın depremzedelere yapacakları her türlü ayni yardımlarını Van AFAD Müdürlüğü veya Başkale Kriz Merkezi Yardım Deposuna teslim etmeleri gerekmektedir. Teslim edilen tüm yardımlar tasnif edilerek ihtiyaç sahiplerine kriz merkezinin koordinasyonunda teslim edilmektedir. Kurum ve kişilerin sahada doğrudan ayni yardım dağıtmalarına müsaade edilmemektedir. Başkale’ye gelen bazı siyasi parti yetkilileri beraberlerine getirdikleri bir kısım ayni yardımları, kriz merkezine teslim etmeden geri götürmüşlerdir” ifadeleri yer aldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: YARDIMLARI, KRİZ, MERKEZİ, YÖNETECEK,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı