Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
05 Ağustos 2019 - Pazartesi 16:10
 
VANLI YAZARIN SOFRA BEZİNDEN YAPTIĞI KIYAFETLER YABANCI TURİSTLERİN İLGİ ODAĞI OLDU
Kırık Tebessüm adlı anı romanıyla Van ve çevresini anlatan Vanlı yazar Nuran Benli sofra bezinden yaptığı yazlık kıyafetlerin geliriyle Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı'na (LÖSEV) destek olurken kalan kısmı atölye çalışanlarına pay ediliyor.
Van Haber Haberi
VANLI YAZARIN SOFRA BEZİNDEN YAPTIĞI KIYAFETLER YABANCI TURİSTLERİN İLGİ ODAĞI OLDU

Evren Doğruer

 

Vanlı şair ve gazetemizin yazarlarından Nuran Benli örnek bir sosyal projeye imza attı. Yazarlığın, anneliğin yanı sıra çeşitli projeler geliştiren Benli, sofra bezinden yazlık kıyafetler yaparak, LÖSEV ve istihdama katkı sunuyor. 

Sofra bezinden yapılan kıyafetlere yoğun ilgi gösterildiğini ifade eden Benli, "Sofra bezinden elbiseler, şortlar, büstiyerler, gömlek, şalvar ve buluz tasarımları yapıyoruz. Patentini aldığımız giysiler vitrinlerimizi süslemeye başladı. Yerli ve yabancı turistler sofra bezinden yapılan kıyafetlere büyük ilgi gösteriyor.

Sosyal sorumluluk projesine dönüşen bu tasarıma destek vermek amacıyla Bulgaristan da moda tasarım mezunu ve İzmir'de atölye sahibi Gülten Atasoy ile atölye çalışmaları yapıyoruz. Satış organizasyonunun da butik işletmesi sahibi Ayşe Kavas gerçekleştirmektedir. Satıştan elde edilen gelirin bir kısmı LÖSEVE kalanı da atölye işçilerine veriyoruz. Ben Van'ı dışarıda yazılarım ve çalışmalarımla tanıtmaya devam edeceğim" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: VANLI, YAZARIN, SOFRA, BEZİNDEN, YAPTIĞI, KIYAFETLER, YABANCI, TURİSTLERİN, İLGİ, ODAĞI, OLDU,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı