Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
15 Ağustos 2019 - Perşembe 15:27
 
VANLI NARİN’E ÖNEMLİ GÖREV
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 kurumun başkanlarını, genel sekreteri, genel sekreter yardımcılarını ve kendi yardımcılarını kamuoyuna tanıttı. İmamoğlu, İSTTELKOM A.Ş. Genel Müdürlüğüne Vanlı Nihat Narin'i getirdi.
Van Haber Haberi
VANLI NARİN’E ÖNEMLİ GÖREV

Vansesi Haber Merkezi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediyeyi birlikte yöneteceği A takımını belirledi. 
23 Haziran yerel seçimleri ile göreve gelen İmamoğlu, aradan geçen 40 günlük süreçte genel sekreter, 7 genel sekreter yardımcısı, 3 başkan danışmanı, bir kurum genel müdürü (İETT) ve İBB'ye bağlı 30 şirketten 22'sine genel müdür ataması yaptı. İmamoğlu, İSTTELKOM A.Ş. Genel Müdürlüğüne Vanlı Nihat Narin’i atadı.

Nihat Narin kimdir?

1990 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olan Nihat Narin, Londra Middlesex Üniversitesi’nde MBA, Louisiana Eyalet Üniversitesi’nde İç Denetim eğitimi almıştır. Aynı zamanda Türkiye Sermaye Piyasaları İleri Düzey ve Kurumsal Yönetim lisanslarına sahiptir. 

1990-2000 yılları arasında Londra ve İstanbul’da çeşitli yatırım bankalarında Telekom ve Internet analistliği yapan Narin, birçok şirketin kurumsal finansman, şirket yapılandırmaları ve halka arzında görev almıştır. 2000 yılında Turkcell’de çalışmaya başlayan Narin, kurumun Amerika New York Borsası’na kote olması, halka arz ve kurumsal yapılanma süreçlerini yönetmiş, 19 yıl boyunca sırasıyla “Yatırımcı İlişkileri Direktörü”, “Turkcell Grup İç Denetim Direktörü”, “İş Geliştirme & Şirket Satın Alma & Birleşmeleri Direktörü” ve “Turkcell’in altyapı iştiraki Global Tower’da Genel Müdür” olarak görev yapmıştır. 

Ukrayna, Belarus, Kıbrıs ve Türkiye’de faaliyet gösteren Global Tower’ı baz istasyonları ve kule altyapısı alanlarında yeniden yapılandırmıştır. Sektörü, kule ve fiber paylaşımına teşvik ederek mükerrer yatırımları önleyen “Baz istasyonları ve Kule Konsolidasyon İş Modeli”ni geliştirmiş ve çalışmalarını başlatmıştır. Yurt dışında birçok akıllı şehir uygulamalarını incelemiş ve Türkiye’ye uyarlayarak projelendirmiştir. Yeni nesil “Düşük Yörünge Uydu Sistemi” başta olmak üzere GSM sektörüne altyapı destekleyici öncü projeler geliştirmiş ve yürütmüştür. 

Narin, Turkcell Kurumsal Yönetim Komitesi, İnteltek Yönetim Kurulu, Ukrtower Yönetim Kurulu ve TUYID Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulunmuştur. 

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: VANLI, NARİN’E, ÖNEMLİ, GÖREV,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı