301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Ekim 2019 - Perşembe 17:20
 
TAMİNCE’DEN VANSPOR’A BÜYÜK DESTEK
Rixos Oteller zinciri sahibi Vanlı İşadamı Fettah Tamince, Vanspor’a 500 bin TL maddi destekte bulundu.
Vanspor Haberi
TAMİNCE’DEN VANSPOR’A BÜYÜK DESTEK

Rıdvan Can

TFF 2. Lig Kırmızı grubun lideri Vanspor, Velimeşespor deplasmanı öncesi Rixos Oteller zinciri sahibi Vanlı İşadamı Fettah Tamince’den Vanspor’un maddi sorunlarını kısmen giderecek destek geldi. 

Vanlı İşadamı Rixos Oteller zinciri sahibi Fettah Tamince, Vanspor Başkanı Servet Yenitürk ile yaptığı görüşmede ilk aşamada Vanspor’a forma kollarına ve şortlara sponsor olduğunu ve 500 bin TL (yarım milyon) maddi destek sağladığını açıkladı. Tamince ayrıca Vanspor’u devre arası Antalya Belek’te bulunan 5 yıldızlı Rixos Otel’inde misafir edeceği öğrenildi.  

Yenitürk’ten Tamince’ye teşekkür

Vanspor Başkanı Servet Yenitürk, Vanlı İşadamı Fettah Tamince’nin sağladığı maddi destekle ilgili gazetemize yaptığı açıklamada “Fettah Tamince ile yaptığımız görüşmeler sonucunda kendisine Vanspor’un şampiyonluk yolunda grubunda namağlup ve lider olarak başarılarını sürdürdüğünü ancak birinci lige şampiyon olarak çıkabilmesi için maddi desteğe ihtiyacımızın olduğunu söyledim. Kendisi de Vanlı işadamı olarak Vanspor’un şampiyon olması için üzerine düşen görevi yerine getireceğini ilk aşamada Vanspor’a şort ve forma kol sponsoru olduğunu buna karşılık 500 bin TL destek sağlayacağını, devre arasında Antalya’da yer alan otelinde misafir edeceğini belirtti. Vanspor’un başarı performansına göre desteğinin lig süresince de devam edeceğini söyledi. Ben Vanspor ve Vanlılar adına değerli işadamımız Fettah Tamince’ye katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Vanspor’un layık olduğu yere gelebilmesi için diğer Vanlı işadamlarımızın da desteğini bekliyoruz. Vanspor Van’da ve Van dışında yaşayan Vanlıların desteği ile layık olduğu yere gelecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Vanspor camiası olarak biz şampiyonluğa inandık ve başaracağız” dedi.

 Fettah Tamince kimdir?

1972 yılında Van'ın Çaldıran ilçesinde dünyaya gelen Fettah Tamince, ilköğretimini Çaldıran İlkokulu'nda tamamladı. İlkokul eğitimden sonra eğitimine Antalya ve Almanya da devam eden Fettah Tamince ilk ticari girişimlerine üniversite yıllarında başladı.

Fettah Tamince'nin sahibi olduğu şirketlerin faaliyet ve yatırım alanları turizm, otel yatırımları ve işletmeciliği, inşaat, enerji, gayrimenkul, medya ve eğitim gibi çeşitli sektörleri kapsıyor. Türkiye, Kazakistan, Ukrayna, Rusya'da projeler hayata geçiren Fettah Tamince, ilk 5 yıldızlı lüks oteli olan Labada Oteli 2000 yılında Antalya Çamyuva'da denize sıfır konumdaki alanda 180 odalı inşa etti.

Fettah Tamince'nin eşinin ismi Duygu Tamince. Fettah Tamince'nin İbrahim, Hatice ve Zeynep adında 3 çocuğu var. Fettah Tamince, Kürtçe, Türkçe, Arapça, Almanca, İngilizce ve Rusça bilmektedir.

Salih ile Zahide çiftinin 4’ü kız 9 çocuğunun en büyüğü olan Fettah Tamince'nin yaşamı bir başarı öyküsü. Babasının ilçede manifaturacı dükkanında 12-13 yaşındayken çalışmaya başlayan Fettah Tamince, kuzeniyle köy, köy gezerek, kumaş satmış. Daha sonraki yıllarda dayısının Antalya’daki halı mağazasında tezgâhtar olarak çalışan Fettah Tamince, yarım kalan okul eğitimini Antalya Gazi Lisesinde tamamladı.

2001 yılında ilk Rixos Oteli’ne Ukraynalı işadamı arkadaşıyla başladı. İnşaatı 8 ayda bitirerek hizmete açtı. Haliç Port ihalesini alan Tamince, Ayrıca Tamince, Rixos Oteller zinciri ile yurt içinde ve yurt dışında 30’'a yakın oteli bulunuyor.
Yarım kalan 40 villalık projeye ortak olan ve projeyi tamamladıktan sonra yine inşası yarım kalan bir oteli satın alarak ticaret hayatına atılmayı başardı.11’i Türkiye’de, 3’ü Kazakistan’da, Ukrayna, Libya, İsviçre, Mısır, Birleşik Arap Emirlik’leri ve Hırvatistan’da toplam 21 otel işletiyor. Ayrıca Star Medya Yayıncılık AŞ, Star Medya Ajans AŞ, Star Matbaacılık AŞ, Dinamik Radyo Televizyon AŞ'nin yüzde 50 hissesini aldı.

Star Medya Grubu, 2009 yılında Fettah Tamince tarafından Ethem Sancak'tan satın alınmıştı. 2013 Nisan ayında bu grubun yüzde 50'sini Azeri Socar Grubu'na satmıştı. Grupta geri kalan yüzde 50 hissesini 2014 mayıs ayında işadamı Ethem Sancak'a satarak medyadan çıkmıştı. Temmuz 2014 ayında da Star Medya'nın yüzde 50'sini sattığı SOCAR Grubu'ndan aynı miktarda hisseyi geri alarak medyaya dönmüş oldu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TAMİNCE’DEN, VANSPOR’A, BÜYÜK, DESTEK,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı