Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
04 Ağustos 2019 - Pazar 13:50
 
Hong Kong’da hükumet karşıtları sokağa döküldü
Çin'in Hong Kong Özel İdare Bölgesi'nde, zanlıların Çin'e iadesini kolaylaştıran yasa tasarısına karşı on binlerce göstericinin katıldığı protestoda bir grup gösterici, tarihi Victoria Limanı'nda bulunan Çin bayrağını indirdi.
Güncel Haberi
Hong Kong’da hükumet karşıtları sokağa döküldü

Hong Kong'da suçluların Çin’e iade edilmesinin önünü açan yasa tasarısına karşı çıkan binlerce hükümet karşıtı yeniden sokaklara döküldü.  

Hong Kong'da suçluların Çin’e iadesi yasa tasarısı üzerine başlayan protesto gösterileri devam ediyor. Son haftalarda şehirde şiddet olaylarının artması ve çetelerin hükümet karşıtlarına saldırması, suç oranı, dünyanın birçok bölgesine nazaran, düşük olan şehirde karışıklığa neden oldu. Haftalardır düzenlenen gösteriler bugün ise şehrin Mong Kok ilçesine sıçradı. Toplanan binlerce kişi şehrin daha özgür olması ve hükümetin istifa etmesi için slogan attı.

"South China Morning Post"un haberinde, protestoların sürdüğü Hong Kong'da gündüz saatlerinde siyah kıyafetli 4 göstericinin Victoria Limanı'ndaki direğe tırmandığı ve Çin Halk Cumhuriyeti bayrağını indirdiği belirtildi.

HABER7

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hong, Kong’da, hükumet, karşıtları, sokağa, döküldü,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı