301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Ekim 2019 - Pazar 18:45
 
Gevaş ve Edremit ilçelerimizi yönetenlere öneriler
Gece seyranlık, gündüz gerdanlık gibi duran Gevaş ve Edremit ilçelerimiz aynı zamanda organik sebze ve meyve üretim merkezleridir.
Köşe Yazıları Haberi
Gevaş ve Edremit ilçelerimizi yönetenlere öneriler

Kara ve hava yoluyla Van'a gelenleri ve gidenleri Van Gölü'nün yanı başında zümrüt gerdanlık gibi duran yeşil Gevaş ve Edremit ilçelerimiz karşılar ve uğurlar.  İlk defa yolu Van'a düşenler iki ilçemizi gördüklerinde cennetten gibi bir kente geldiklerini mutluluğunu yaşarlar.

 

Geçmişi çok esiklere uzanan; doğası, coğrafi konumu,  tarihi eserleri, sıcakkanlı misafirperver insanları, kent merkezine yakınlıkları, sahilleri ile Gevaş ve Edremit ilçelerimiz, Vanlıların vazgeçilmez yaşam alanı, turizm ve dinlenme adresleridir.  Gece seyranlık, gündüz gerdanlık gibi duran Gevaş ve Edremit ilçelerimiz aynı zamanda organik sebze ve meyve üretim merkezleridir.

 

Gevaş ve Edremit ilçelerimizin birçok hizmete ve tesise ihtiyacı var.  Bunun yanı sıra valilik, büyükşehir belediyesi ve kaymakamlıkların destekleriyle ilçe belediyelerimizce hayata geçirilecek bazı proje ve dokunuşlarla iki ilçemizin daha cazip görünüme kavuşması mümkündür.

 

 Bu konuda Edremit ve Gevaş kaymakamları ile belediye başkanlarına önerilerim şunlardır:

 

* Öncelikle ve kesinlikle Gevaş ve Edremit'in doğal yapısı, Van Gölü ve sahilleri korunmalı, rant uğruna ilçelerin betonlaşmalarına asla izin verilmemeli.  Yeşil ağaçlarla bezeli mahalle yolları bozularak ranta kurban edilmemeli. Yeşil alanlar, parklar artırılarak coğrafi iklime ve çevreye uygun ağaç, bitki çeşidi zenginleştirilmeli. Yol kenarlarına ömrü uzun, gölgesi geniş, ürünü bol ceviz ağaçları dikilmeli.

 

* Gevaş ve Edremit'te geleneksel mimariyle yapımında Van taşı kullanılan tek katlı, iki katlı cumbalı Van evlerinin yapımı teşvik edilerek desteklenmeli.

 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gevaş, ve, Edremit, ilçelerimizi, yönetenlere, öneriler,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı