301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Mayıs 2019 - Pazartesi 17:50
 
BÜYÜKŞEHİR VE İPEKYOLU’NDAN İFTAR ÇADIRI
Van Büyükşehir Belediyesi ile İpekyolu Belediyesi ortak kurdukları iftar çadırında, Ramazan ayı boyunca her gün 2 bin 500 kişiye iftar verecek.
Van Haber Haberi
BÜYÜKŞEHİR VE İPEKYOLU’NDAN İFTAR ÇADIRI

Van Büyükşehir Belediyesi, 11 ayın sultanı Ramazan hazırlıklarını tamamladı. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ile İpekyolu Belediyesi tarafından Kent Meydanı’nda 2 bin 500 kişilik iftar çadırı kuruldu.

Büyükşehir Belediyesi’nin aşevi aşçıları tarafından hazırlanan 3 çeşit yemek, her akşam iftar çadırına getirilerek yurttaşlara dağıtılacak. İftarın ardından vatandaşların hoş vakit geçirmeleri için çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

DAR GELİRLİ AİLELER UNUTULMADI

Sosyal hizmet uzmanları tarafından tespit edilen yaşlı, bakıma muhtaç ve dar gelirli ailelere de Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından Ramazan ayı boyunca sıcak yemek hizmeti verilecek. Her gün 3 çeşit yemek görevliler tarafından bin aileye iftar saatinde kapıda teslim edilecek. Sahur için ise gıda paketleri bırakılacak.Kentin merkezi noktalarından birine iftar çadırı kurduklarını belirten Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Erkan Akın, hazırlıkların tamamlandığını söyledi. İlk iftarı halkla birlikte açtıklarını dile getiren Akın, “Bu alanda her gün 2 bin 500 kişiye 3 çeşit yemek vermeyi hedefliyoruz. Yemekler Büyükşehir Belediyesi’ne ait aşevinde, gıda mühendisleri denetiminde aşçılarımız tarafından özenle hazırlanıyor. Yine bin aileye mobil araçlarımızla iftar yemeklerini kapılarına kadar götürerek vereceğiz. Ramazan ayı tüm halkımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BÜYÜKŞEHİR, VE, İPEKYOLU’NDAN, İFTAR, ÇADIRI,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı