301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Mart 2020 - Salı 12:56
 
BÜYÜKŞEHİR MİLLİ EGEMENLİK CADDESİNİ YENİLİYOR
Van Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmaları kapsamında Milli Egemenlik Caddesi sil baştan düzenleniyor. Ayrıca aynı proje ile Kültür Sarayı ile Çohaz Petrol arasındaki yol ise iki şerit cadde haline getirilecek.
Van Haber Haberi
BÜYÜKŞEHİR MİLLİ EGEMENLİK CADDESİNİ YENİLİYOR

Vansesi Haber Merkezi

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in talimatıyla başlatılan kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmaları aralıksız bir şekilde sürdürülüyor. Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yürütülen yeni projelerle kentte değer katacak prestij caddeler inşa edilecek. Çalışmalar kapsamında 1,2 kilometrelik Milli Egemenlik Caddesi ve yaklaşık 500 metrelik Maraş Caddesi 2. Etap çalışmaları (Kültür Sarayı ile Çohaz Petrol arasındaki) Nisan ayının ikinci haftasında başlayacak ve yılsonuna kadar tamamlanarak vatandaşların hizmetine açılacak. 

İhale süreci tamamlanan ve yaklaşık milyon TL'ye malolacak projede Milli Egemenlik ve Maraş 2. etap cadde çalışması bütün olarak düşünülerek kent estetiğine uygun olarak tasarlandı. Büyükşehir Belediyesince kısa bir süre önce Soydan Kavşağı ile Sebze Hali Kavşağı arasındaki 2,5 kilometrelik caddenin baştan aşağı sıfırdan yenileneceği ve yine aynı proje kapsamında 2,3 kilometrelik Şabaniye Caddesinin de onarılıp, orta refüj aydınlatmalarının sıfırdan yapılacağı açıklanmıştı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BÜYÜKŞEHİR, MİLLİ, EGEMENLİK, CADDESİNİ, YENİLİYOR,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı