Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
29 Temmuz 2019 - Pazartesi 16:46
 
Araçlar acil servis girişini engelliyor
Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servis girişlerinin önü otopark alanına döndü. Acil servis önüne park eden araçlar nedeniyle ambulanslar ve hastalar büyük sorun yaşıyor.
Van Haber Haberi
Araçlar acil servis girişini engelliyor

Rıdvan Can

Edremit yolu üzerinde bulunan, hergün binlerce hastanın giriş yaptığı Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servis girişleri araçların park etmesi nedeniyle işlemez hale geldi. Bazı sürücülerin sorumsuzca acil servis önüne park ettikleri araçlar, ambulanslara zor anlar yaşatıyor. Ambulanslar, park etmiş araçlar nedeniyle acil servise girememesi sonucu hasta yakınlarının tepkisiyle karşılaşıyor. Hastanenin geniş park alanı olmasına rağmen sürücülerin araçlarını gelişi güzel park etmeleri acile gelen hastaları da güç durumda bıraktığı kaydedildi.

“Herkesin gerekli duyarlılık göstermesi gerekiyor”

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servis önünde vatandaşların gelişi güzel araçlarını park etmelerine tepki gösteren Van Ticaret Borsası Başkanı Naif Süer, “Hastane yönetimi buna bir çözüm bulmalı. Sürücülerin de toplumsal kurallara uyması gerekir. Hastane yönetimi iki yönlendirme görevlisi bulundurularak, vatandaşların araçlarını oto parka çekmelerini sağlanmalıdır. Bu önemli bir sorundur. Herkes gerekli duyarlılığı göstermesi gerekiyor” dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Araçlar, acil, servis, girişini, engelliyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı