Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
04 Ağustos 2019 - Pazar 14:29
 
Anne Bebek Buluşmaları’nın üçüncü durağı Van oldu
Bebeklerin bilişsel ve sosyal gelişiminde beslenmenin öneminin konuşulduğu söyleşide, Çocuk Doktoru Elif Pınar Çakır, bebeklerin bilişsel ve sosyal gelişiminde beslenmenin önemini aktardı.
Van Haber Haberi
Anne Bebek Buluşmaları’nın üçüncü durağı Van oldu

Vansesi Haber Merkezi

 

Bebelac Çocuk Devam Sütleri’nin hayata geçirdiği Anne Bebek Buluşmaları’nın üçüncüsü Van’da gerçekleşti. 2 Ağustos’ta Van Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen etkinlikte; Çocuk Doktoru Elif Pınar Çakır, bebeklerin bilişsel ve sosyal gelişiminde beslenmenin önemini aktardı.

 

Panelde konuşan Çocuk Doktoru Elif Pınar Çakır, bebek beslenmesinin anne karnında başladığını ve bebeğin 2 yaşına kadar aldığı gıdalar ile gösterdiği gelişimin tüm hayatını şekillendirdiğine dikkat çekti. Ailelerin sadece bebeklerinin boy ve kilosuna odaklanmamasını; bilişsel gelişime de dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Çakır, “Bebeğinizin sağlıklı gelişimi için anne sütü son derece önemli, sütünüz yeterli değilse devam sütü en doğru seçenek” diye konuştu.

 

Yaşamın ilk yıllarında fiziksel gelişim kadar sosyal gelişimin de önemli olduğuna değinen Nutricia Türkiye Pazarlama Direktörü Pelin Aydoğdu, kendi annelik yolculuğundan ve deneyimlerinden yola çıkarak kardeş sevgisi, paylaşma duygusu, kardeşlerin beraber büyümesi gibi deneyimlerini Vanlı annelerle paylaştı.

 

Aydoğdu, bebek beslenmesi ürünlerinin kalitesine dikkat çekerken Bebelac Çocuk Devam Sütleri olarak Avrupa Kalite Standartları’na göre 90 farklı kalite testinden geçerek üretilen ve hiçbir koruyucu madde içermeyen devam sütleriyle 20 yılı aşkın süredir tüm annelerin yanında olduklarını vurguladı.

 

Panelin sonunda konuşmacılar Vanlı ailelerin sorularını da yanıtladı ve tüm katılımcılara “200 Adımda Çocuk Yetiştirme Rehberi” hediye edildi. Bebelac Çocuk Devam Sütleri “Anne Bebek Buluşmaları” kapsamında, yıl boyunca 10 şehirde anneler ile alanının uzman isimleri bir araya gelecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Anne, Bebek, Buluşmaları’nın, üçüncü, durağı, Van, oldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı