Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
24 Mayıs 2020 - Pazar 18:44
 
ANILARLA ESKİ VAN’A DOĞRU BİR YOLCULUK
Köşe Yazıları Haberi
ANILARLA ESKİ VAN’A DOĞRU BİR YOLCULUK

Değerli okurlar;  Ümit Kayaçelebi Abimiz Van ile ilgili kitaplar okumayı, bilgiler toplamayı, gözlemler yapmayı kendine yaşam gayesi edinmiş bir büyüğümüzdür. Bu çabalarının semerelerini, kitapları, gazete yazıları ve sosyal medya aracılığı ile biz okuyucularla paylaşır. Bizlerin Van’ın tarihi, kültürü ve sanatı hakkında bilgi sahibi olmamıza vesile olur.

Ümit Abimiz Gençlerin tarihi birikime sahip olmalarını önemser. Davet edildiği okullara giderek sohbet ve konferansları ile gençlerimize Van’ı anlatır. Yerel gazetelerde yazdığı yazılar ile yetkili mercilerin dikkatlerini tespit ettiği sorunların çözümüne çekmeye çalışır.  Yerel ve ulusal radyo programlarına katılarak Van’ı anlatır.

Radyolarda ve televizyonlarda bizzat programlar yaparak ilimizin dertlerine merhem olmaya çalışır.  Van’da kültür-sanat ile ilgili her toplantılara katılmaya ve destek olmaya ehemmiyet verir. Sahip olduğu fotoğraf, sinema ve müzik arşivinden paylaşımlar yaparak gençlerimizin kültür hafızalarını zenginleştirmeye çalışır. Kısacası Van’da binlerce yılda oluşmuş kültür hazinelerinden derleyebildiklerini bizlerin bilgisine sunar.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Editör:
Etiketler: ANILARLA, ESKİ, VAN’A, DOĞRU, BİR, YOLCULUK,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı